Specjalna oferta na Dzień Kobiet

Blog

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej Anki Zemlik-Franz.

Nietrzymanie moczu, bolesne miesiączkowanie czy współżycie, albo trudności z zajściem w ciążę, to problemy zdrowotne, w których rozwiązaniu może pomóc fizjoterapia uroginekologiczna. Jednak wizyta u specjalistki często nie jest naszym pierwszym wyborem, bo wciąż jest to mało popularna praktyka. Zamiast tego tułamy się od ginekologa do ginekologa, często tracąc nadzieję na „normalne życie”. 

Trochę na potrzeby stworzenia tego materiału, ale też w dużej mierze kierowana własną ciekawością postanowiłam odwiedzić gabinet Anki Zemlik-Franz. Krok po kroku, opisałam dla Was przebieg całej wizyty.

Zapisanie na wizytę

Namiar na Ankę dostałam od naszej wspólnej znajomej, także...


ABC mięśni dna miednicy. Co robić, a czego zdecydowanie nie.

O mięśniach dna miednicy słyszy się coraz częściej. To bardzo dobrze! Bo w ciągu naszego życia mają mnóstwo roboty. Aby służyły nam do późnej starości warto o nich pamiętać. Może się okazać, że pewne niewłaściwe nawyki mogą być dla nich naprawdę szkodliwe. Sprawdź czy właściwie obchodzisz się ze swoimi MDM.

Nie wstrzymuj moczu, ale tez nie sikaj „na zapas”. Kiedy czekamy z pójściem do toalety zbyt długo, nasz pęcherz rozciąga się jak balon. Jeśli nadmuchasz balon wielokrotnie, stanie się sflaczały i straci swoją sprężystość, dokładnie to samo stanie się z...


Dildo czy Wibrator? Krótka bajka o Tobie i o tym, jak chciałaś mieć wszystko i to dostałaś.

Może właśnie stoisz na tym życiowym rozdrożu i zastanawiasz się, po którą erotyczną zabawkę sięgnąć. Nie ma co bagatelizować tego problemu. A jak wielkiej wagi jest to decyzja, dowiesz się z mojej bajki. Jeśli jednak jesteś osobą lubiącą konkrety, a z bajek dawno wyrosłaś, zapraszam do ostatniego akapitu.

Wyobraź sobie swój dylemat jako rozwidlenie dróg, a Ty stoisz pośrodku i zastanawiasz się, którą obrać. Patrzysz na drogowskaz o dwóch strzałkach skierowanych w przeciwne strony. W lewo na Rozkosz, szybko, w prawo na Rozkosz, to zależy. 

Tyle nasłuchałaś...


so(CZYSTOŚĆ) figi czyli o sztuce dawania sobie przyjemności

Są takie momenty, że mam ochotę na chwileczkę zapomnienia. Sięgam wtedy po ulubione różowe pudełeczko, które trzymam w szafce przy łóżku.

W brzuchu czuję miłe łaskotanie i wiem, że już za moment to uczucie rozleje się po całym ciele, od palców u stóp, aż po końcówki rozrzuconych na poduszce włosów. Ze środka wyciągam bawełniany woreczek z delikatnym, roślinnym nadrukiem. Powoli rozsuwam sznurek i moja dłoń trafia na lekko zimny, przyjemnie gładki kształt. Wyciągam go i oglądam pod słońce, mrużąc oczy. Jest piękny. Zachwyca rzeźbiarską, elegancką formą. Doskonale leży w dłoni, niemalże...


Projekt Dotyk — Dmytro Nikiforchuk

Zmysłowa zabawa dla osób starszych? Czy zestaw otwierający dialog na temat postrzegania własnej atrakcyjności?

Kiedy wykręcałam numer do Dmytra wiedziałam tylko, że zrobił ciekawy projekt dyplomowy w Instytucie Designu na UP w Krakowie i że bardzo chciałabym usłyszeć całą historię, która za nim stoi.

Dość nietypowa to sytuacja, móc swobodnie rozmawiać z nieznajomym młodym chłopakiem o andropauzie, menopauzie i seksualności osób starszych. Po ponad 40 min rozmowy telefonicznej wiedziałam, że oboje czujemy swego rodzaju misję, związaną z obalaniem grubych...